Про заклад

Історія становлення навчального закладу бере свій початок з відкриття 1 вересня 1990 року Кіровоградської середньої школи №8 за адресою вулиця Бєляєва, 1 (зараз Віктора Френчка,1).

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЛІЦЕЙ ПРИРОДНИЧИХ НАУК» КРОПИВНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ»
Місце знаходження закладу: 25030, м. Кропивницький, вул. Віктора Френчка, 1.
Будова закладу: типова, 3 поверхи.
Тип закладу: ліцей з початковою школою
Дата заснування закладу: 1 вересня 1990 р.
Директор: Черепій Оксана Миколаївна
Кількість учнів на 01.09.2023 р. - 1019
Класів - 34
Мова навчання - українська
Змінність навчання - в одну зміну
Кількість вчителів - 67
Відомча належність: Міністерство освіти і науки України
Форма власності: 32, комунальна власність
Види діяльності: 85.31. Загальна середня освіта
                                85.32 Професійно-технічна освіта

Згідно з Статутом, затвердженим у 2023 році, заклад освіти є ЛІЦЕЄМ ПРИРОДНИЧИХ НАУК. Навчання учнів старшої школи здійснюється за природничо-математичним та суспільно-гуманітарним напрямом – економічному і біолого-хімічному профілях.
На підставі ліцензії АЕ №458676 від 08.07.2014 року старшокласники на базі освітнього закладу здобувають професію – водій категорії «В».
Мережа класів ліцею формується на підставі нормативів їх наповнюваності та санітарно-гігієнічних умов для здійснення освітнього процесу.
Структура закладу освіти дає невичерпні можливості для розкриття таланту, розумових, естетичних, технічних і фізичних нахилів та природних здібностей учнів. Вони можуть обирати відповідно до своїх інтересів, здібностей і бажань напрям здобуття повної
загальної середньої освіти та отримати поглиблені знання, уміння та навички з певного циклу навчальних предметів.
До складу ліцею входить позашкільний центр, у якому працюють гуртки художньо-естетичного, еколого-натуралістичного, туристсько-краєзнавчого та спортивного напрямів.
В освітньому закладі склався потужний колектив однодумців, новаторів, творчих особистостей, які спрямовані на продуктивну інноваційну діяльність. Це є одним із головних надбань закладу та запорукою його успішного розвитку. Високий рівень і професіоналізм педагогічного колективу підтверджує його склад.
Тут працює 67 педагогів, серед яких – Заслужений вчитель України, 2 учителів відзначені знаком «Відмінник освіти України», 12 нагороджені Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, 9 мають педагогічне звання учитель-методист, старшого вчителя - 11, 2 – Відзнаку виконавчого комітету Кіровоградської міської ради «За заслуги», 3 лауреатів обласної педагогічної премії імені В.О.Сухомлинського.
Сьогодні високий статус ліцею підтверджують такі досягнення:
- 4 призери міжнародних олімпіад з інформатики, хімії, біології;
- 68 призерів ІV етапу Всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін: української
мови та літератури, математики, інформатики, хімії, біології, трудового навчання;
- 369 призерів III етапу Всеукраїнських олімпіад;
- 34 переможців ІІ і ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт членів МАН України. Виховали трьох лауреатів стипендії Президента України, лауреата стипендії Кабінету Міністрів України, - 8 переможців конкурсу «Дитина року».
За період існування закладу випущено близько 2000 учнів, із них Золотою і Срібною медалями нагороджено 153 випускники.