Бібліотека закладу

Наші Координати:
25030, Кіровоградська область,
м. Кропивницький, вул. Віктора Френчка,1

Бібліотека розташована на третьому поверсі школи.
Загальною площею – 92 м2 .
 Абонемент об’єднаний з читальним залом на  8 місць. Є книгосховище.
На 01 вересня  2021 року фонд бібліотеки  налічує  28 538  документів, з них:
          - підручники – 21 681 екз.
          - основний фонд – 6 857 екз.
Загальна кількість учнів – 1034 чоловік.
Загальна  кількість  вчителів – 80 чоловік.

Працівники бібліотеки:

Кудря Світлана Миколаївна - завідувачка бібліотеки
Бібліотечний стаж - 25 роки
В даному закладі - 3 рік
Бібліотекар І категорії

Яцун Світлана Юріївна – бібліотекар
Бібліотечний стаж в даному закладі - 16 років

Завдання, що стоять перед сучасною національною школою, зміна характеру, пріоритетів і підходів до освіти та виховання, процеси глобалізації та інформатизації суспільства зумовлюють зміну функцій та статусу бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів, реформування їх в інформаційні центри, які мають здійснювати, в першу чергу, інформаційне забезпечення освітньо-виховного процесу.

Робота шкільної бібліотеки – надзвичайно багатогранна. Це й методично-інформаційний центр, де учні розвивають читацький смак, формують любов до книги, це й світ відкриттів, світ творчості, де формується читач-творець.

Шкільна бібліотека працює  за  планом  роботи, який  є складовою  частиною  навчально-виховного  плану  ліцею. Основні функції, які  виконує  книгозбірня:  загальноосвітня, інформаційна, виховна. Бібліотека безкоштовно  надає  основні  види  бібліотечних  послуг: видає  в  тимчасове використання  літературу, виконує  послуги  інформаційні, довідкові, бібліографічного  характеру, виконує бібліографічні довідки з використанням інформаційних технологій. ШБ здійснює диференційоване  бібліотечно-бібліографічне та інформаційне обслуговування користувачів на абонементі,  читальному  залі, допомагає  учням   в  оволодінні  програмних  знань, виховує  зацікавленість  до  самостійного  поглиблення  знань, сприяє  забезпеченню  читачів знаннями з  історії  рідного  краю, його  культури, економіки, екології. Приділяє увагу  вихованню  культури  читання, прищеплює навики самостійної роботи з книгою, сприяє  підвищенню  методичної, педагогічної майстерності вчителів, вихованню бережливого  ставлення  до бібліотечних книг та  шкільних  підручників.

Завдання шкільної бібліотеки -  підвищення якості і доступності інформації, якість обслуговування користувачів, надавати всебічну допомогу педагогічному колективу у формуванні духовної і творчої особистості учнів, виховання у дітей читацької культури.

Основні завдання  діяльності  шкільної бібліотеки

1.                     Сприяти реалізації державної політики в галузі освіти, розвитку навчально-виховного процесу, виховання поваги до національної культури, формування національної свідомості, шанобливого ставлення до книги.

2.                     Виховання у школярів інформаційну культуру та культуру читання.

3.                     Формування вміння користуватися бібліотекою, її послугами, книгою, її довідковим апаратом.

4.                     Формування  розвиток творчої думки, пізнавальних здібностей та інтересів школярів, сприяти успішному засвоєнню ними навчальних програм.

5.                     Забезпечення підвищенню професійної компетентності педагогічних кадрів.

6.                     Допомога  самоосвіті учнів і педагогів із допомогою різних форм і методів бібліотечної роботи, забезпечення їх літературою для задоволення соціальних і культурних потреб.

7.                     Формування правової культури читачів, громадянськості, патріотизму, поширення інтересу до історії рідного краю.

8.                     Забезпечення вчителів матеріалами щодо організації правового, національного, трудового та естетичного виховання учнів.

9.                     Популяризація здорового способу життя.